Kateri valjček za barvo izbrati? Za vas imamo odgovor

Druhy malířských válečků

<![endif]-->

Če želite, da bo vaše slikanje dobro potekalo in da bo rezultat vreden truda, morate vsekakor poseči po valjčku in ne po čopiču. Toda preden ga kupite, premislite, katera področja in površine boste barvali. Od tega in drugih dejavnikov bo odvisna izbira valja.


3 načela, kako izbrati valjček za barvo

Pri samem valju so odločilni njegova velikost, material vlaken in višina las. Pri površini je treba upoštevati velikost, razpoložljivost in vrsto (hrapava ali gladka).

Velikost je pomembna

Širina valja je neposredno povezana z velikostjo in dostopnostjo območja, ki ga je treba pobarvati.

  • Najmanjši valji širine 50 ali 70 mm so kot nalašč za premazovanje težko dostopnih območij, kot so koti, niše ali radiatorji. Uporabljajo se lahko tudi za manjša popravila barv.
  • Srednje velike valje, tj. 150 in 180 mm široke, lahko uporabite pri barvanju običajnih notranjih sten.
  • S širokim valjčkom lahko opravite več dela v krajšem času časa, zato ga uporabite pri barvanju res velikih površin (npr. fasade).

Různé velikosti malířských válečků

Ni univerzalnega valja za vse vrste površin

Pobarvana površina je povezana z dolžino vlaken na valju. Najprej razdelimo površine na gladke in hrapave. Prva vrsta vključuje omet, mavčne plošče, les in gladko kovino. V drugo skupino spadajo vsi grobozrnati in teksturirani ometi ter neoglajen les.

Barva se na gladkih površinah lažje razporedi, zato uporabite valjček z manjšim laskom. Pri barvanju grobih površin se bo več barve vpilo v valjček, zato je za to delo potreben valjček z daljšim napom (približno 18-22 mm).

Izčesa je izdelan valjček?

Na koncu je treba upoštevati tudi material, iz katerega je valjček izdelan. Pomembno je, da ne pušča dlak in da je odporen proti nečemu. Pozorni bodite tudi na dejstvo, da vsakega materiala ni mogoče kombinirati z vsako barvo.

Poliamidni in poliakrilni valjčki dobro vpijajo in prenašajo barvo, vendar je včasih potreben večji pritisk. To omogoča razmeroma dober izkoristek barve, zaradi česar je poraba barve na kvadratni meter manjša. Primerni so za barvanje z disperzijskimi barvami in barvami iz lateksa, pa tudi za premazovanje z lepili, uporabljate jih lahko na gladkih in hrapavih površinah (odvisno od dolžine kupa).

Polyakrylové válečky

Poliestrski valjčki slabše prenašajo barvo in so bolj občutljivi na hrapave površine, zato priporočamo, da jih uporabljate le na gladkih podlagah. Njihova prednost je enakomeren nanos, slabost pa majhna obstojnost (samo ena uporaba). Uporabljajo se za barvanje z disperzijskimi barvami.

Poliuretanski valji so primerni za fasadne premaze. Imajo manjšo absorpcijsko sposobnost in se lahko uporabljajo na primer za nanašanje vodoodpornih barv. Njihova gladka površina se hitreje obrabi.

Posebne kategorije valjev

Izravnalni valji se uporabljajo za odstranjevanje zračnih mehurčkov in grudic iz izravnalnih mas ali debelih talnih premazov. Nimajo las ali vlaken, temveč plastične trne. Zato boste slišali tudi ime valjček z ježkom.

Nivelační váleček

Ne pozabite na dodatke

Poleg valjčka za barvo ne morete brez drugih pripomočkov, kot so:

Morda boste raje izbrali enega od kompletov, ki vključujejo mrežo in valjček ali pladenj in valjček. Če ne boste dobili teleskopske palice, si pripravite stopnico ali stopnice.

Příslušenství k malování

Izberite najboljši valjček za barvo

Zaključek: za fasado izberite na primer 250-milimetrski valj SPOKAR. In kateri valjček za barvanje mavčnih plošč? MAKOPOREN je dobra izbira. Vsekakor lahko vse te valjčke za barvanje najdete v naši e-trgovini.

 

Izberite valjček za barvo

 

Ustvarjeno11. 11. 2022
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Podrobne nastavitveSprejmi vse piškotke