Kuhinja na prostem pod pergolo

Venkovní kuchyně pod pergolou

<![endif]-->

Vedno več ljudi se prepušča čarobnosti jedilnikov na prostem in odlično je, dada si jo lahko privoščimo ne le na vrtovih restavracij, temveč tudi doma. Če boste na vrtu sedeli z družino ali prijatelji in uživali v obilici okusne hrane in pijače, boste lahko imeli funkcionalno in elegantno zunanjo kuhinjo pod pergolo. Ta bo postala prijeten prostor ne le za kuhanje in peko na žaru, temveč tudi za prosti čas in sprostitev. Kaj morate upoštevati, preden se lotite gradnje?


Kraj ali vrtna kuhinja ne bo sedela v kotu

Najprej je treba dobro premisliti o lokaciji nove vrtne kuhinje. Pričakujte, da boste za postavitev tega elegantnega zavetja potrebovali vsaj 12 kvadratnih metrov. Seveda je to odvisno od tega, kaj bo kuhinja vsebovala in koliko lahko vanjo vložite.

Kuhinja mora biti lahko dostopna in v središču dogajanja. Lahko je povezana s teraso, blizu bazena itd. Vse je odvisno od vaših želja in možnosti. Zanimiva možnost je lahko tudi dodajanje zunanje kuhinje k vaši hiši.

Pomemben vidik je ohranjanje zasebnosti in odmikov od ulice in pogledov sosedov. Upoštevajte tudi lokacijo glede na svetovne strani. S tega vidika se zdi najugodnejša usmeritev proti jugu, ki bo prostor napolnila s svetlobo .

 

Kuchyně v zahradě

Kuhinjska oprema

Prihajamo do točke, ko se lahko zares zamahnemo, in to je kuhinjska oprema. Ali bo vaša nova kuhinja praktična kombinirana oprema ali pa bo to športni avtomobil, je odvisno od vas in od tega, kako nameravate uporabljati to zunanjo strukturo. Vendar ne smete izpustiti nekaj osnovnih elementov, med katerimi so:

  • Pečica - najboljša je tista z litoželeznimi ploščami.
  • Delovna plošča in omarice - za priročno pripravo hrane ter shranjevanje potrebnih pripomočkov in orodja. Ne pozabite na koš za smeti.
  • Pomivalno korito in voda iz pipe - vodovodno omrežje in pomivalno korito z vgrajenim odtokom morata biti samoumevna.
  • Razsvetljava - omogoča uživanje na prostem tudi po mraku. Več o tem izveste v našem članku Kako osvetliti pergolo, da se boste v njej dobro počutili.
  • Sedeži - izberite pohištvo za poletno kuhinjo, ki najbolj ustreza vašemu okusu, in namestite vse svoje goste.

Osnovno opremo lahko po želji dopolnite z drugimi pripomočki:

  • Odprto ognjišče - za peko na žaru vseh vrst. Najpogosteje na žaru pečemo govedino ali svinjino kot kakovosten vir beljakovin. V zadnjih letih je postala zelo priljubljena tudi zelenjava na žaru, kot so bučke, paradižnik, paprika ali krompir.
  • Dimnica - lahko jo priključite na štedilnik in uživate v dobrotah, kot je pečeno in dimljeno meso, hkrati.
  • Kruh in peč za pico - čudovito pečen kruh je neprekosljiv.
  • Hladilnik - če ne želite nenehno tekati po pivo, vino in druge ohlajene brezalkoholne in alkoholne pijače.
  • Strešna kritina - če se odločite za strešno kritino, je položena kot zadnja. Zanimiva rešitev so lahko tudi pergole z dvižnimi strehami.
  • Cvetlična dekoracija - daje občutek prijetnosti. Pergolo lahko okrasite s plezalkami ali cvetjem v visečih loncih.

Osvětlení venkovní kuchyně

 


Gradnja vrtne kuhinje

V osnovi boste izbirali med tremi osnovnimi vrstami gradnje, in sicer med opeko, kamnom in lesom. Opečna gradnja je verjetno najpogostejša izbira zaradi preproste uporabe in trajnosti. Kamnita različica je videti rustikalno. Lesena konstrukcija postaja vse bolj priljubljena, vendar vsekakor zahteva več nege. Ne podcenjujte obdelave lesa, ki bo močno vplivala na njegovo trajnost.

 

Zděná venkovní kuchyň

 

Kamenná venkovní kuchyň

 

Dřevěná venkovní kuchyň

 


Ali je potrebno gradbeno dovoljenje?

Za vrtno kuhinjo morda ne potrebujete gradbenega dovoljenja, vendar le, če jo lahko umestite v 25 kvadratnih metrov veliko površino. Če je to več, morate pridobiti gradbeno dovoljenje.

 

Ustvarjeno20. 05. 2021
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Podrobne nastavitveSprejmi vse piškotke