Navodila za vgradnjo - sistem plastičnih žlebov BRYZA

Plastový okapový systém

<![endif]-->

Žlebovi so nepogrešljiv del vsake hiše, saj če niso nameščeni, deževnica odteka na tla in nato prodre v temelje in zidove. To znatno zmanjša vrednost in življenjsko dobo stavbe.

V sušnem obdobju večina od nas poskuša zbrati vodo na vseh razpoložljivih mestih, kot so garaže in pergole. Za te majhne stavbe je primeren sistem plastičnih žlebov z manjšim premerom, ki bo lepo dopolnil stavbo, hkrati pa nam bo dal še eno možnost za zbiranje deževnice.

Če vas zanima tudi vgradnja sistemov žlebov iz drugih materialov? Preberite naš vodnik za samomontažo žlebov. In medtem ko kupujete žlebove BRYZA, vam bodo morda prišli prav tudi plastični strešni podstrešniki istega proizvajalca.

 


 

KAJ BOSTE POTREBOVALI ZA NAMESTITEV?

Za montažo ni potrebno nobeno posebno orodje. Potrebujete le naslednje orodje:

 

POD KAKŠNIMI POGOJI SE LAHKO NAMESTIJO ŽLEBOVI?

teplota při instalaci plastových okapů Idealen čas za namestitev žlebov je od pomladi do jeseni. Seveda ob lepem vremenu. Najnižja temperatura med vgradnjo je 0 °C.

 

KAKO ZAČETI NAMESTITEV?

Vgradnja sistema žlebov se vedno začne z namestitvijo kljuk, ki se uporabljajo za pritrditev žlebov. V nadaljevanju smo pripravili podrobna navodila za vgradnjo sistema plastičnih žlebov Bryza.

 


 

KORAK 1 - Na kateri višini namestiti kljuke za žlebove

Prav tako je pomembno, da žlebove pravilno namestite, da jih zaščitite pred zdrsom snega s strehe. Pravilno zgornji rob žlebov ne sme štrleti nad podaljšek strešne ravnine, kot je prikazano na sliki 1. Ta korak je zelo pomemben za dolgoročno življenjsko dobo žlebov in kljuk!

Instalace plastového žlabu

 


 

KORAK 2 - Kolikšen mora biti razmik med kavlji

Razdalja med kavlji ne sme biti večja od 50 cm. Če je razdalja večja, se lahko žleb med kavlji nekoliko poveša in tako zadržuje vodo v žlebu.

Rozmístění háků u plastového okapového systému

 


 

KORAK 3 - Ne pozabite na čajnik!

Tretji korak je določitev položaja kotla, ki je na najnižji ravni žlebovnega dela sistema. Da bo voda pravilno pritekala v kotel, mora imeti žleb na dolžini 1 m najmanj 2 mm naklona proti kotlu.

Označite mesto kotla in pritrdite kavelj na obeh straneh v razdalji največ 15 cm.

umístění kotlíku plastového okapového systému

 


 

KORAK 4 - Priprava stika vogala in žlebov

Na mestu, kjer bo nameščen priključek za korito ali vogal, morate na obeh straneh pritrditi tudi kavlje na razdalji največ 15 cm.

spojka plastového žlabu

 


 

KORAK 5 - Namestitev drugih kavljev

Zdaj boste potrebovali vrvico, s pomočjo katere boste določili pravilen naklon in s tem lokacijo drugih kavljev. Konec vrvice zavežite na kavelj pri kotličku in pritrdite končni kavelj tako, da bo izpolnjen najmanjši naklon 2 mm.

sklon žlabu

 


 

NAŠ TIP - Kako pravilno odrezati ali skrajšati žlebove?

Za rezanje žlebov je primerna le običajna žaga za žage.

řezání plastového žlabu

 


 

KORAK 6 - Montaža korita na pripravljene kavlje

Postopek namestitve se začne tako, da se vaba namesti na kljun na zunanjem robu trnka, nato pa se korito vstavi v trnke. Žlebič je treba klikniti na mesto, da se pritrdi in trdno drži.

Vložení plastového žlabu do háků

 


 

KORAK 7 - Namestitev spojke žlebov, kotla in roga

Vsi ti elementi v osnovi delujejo kot spenjalni sklop in so opremljeni s tesnilno gumo, tako da se spoji ne zlepijo! Namestitev se začne z vstavljanjem v tulec in nato z zaskočitvijo na zadnji strani. Žleb se vstavi z obeh strani do označene točke, glejte sliko.

instalce kotlíku

 


 

KORAK 8 - Zaključevanje žlebov

Da bi preprečili iztekanje vode iz žlebov, jih je treba zapreti s tako imenovanimi glavi. Pri sistemu plastičnih žlebov je razlika med levim in desnim čelom žlebov, ki jo lahko določite s pogledom na sprednjo stran žleba. Namestitev glave se ponovno začne tako, da jo potisnete v žleb in jo na zadnji strani zaskočite.

ukončení plastových žlabu

 


 

NAŠ TIP - Kdaj potrebujem svinčeno spojko?

Odtočne cevi sistema plastičnih žlebov niso opremljene z vtokom. Zato boste spojko za odtočne cevi potrebovali vsakič, ko boste priključili odtočne cevi, in tudi, če želite odtočno cev priključiti neposredno na kotel brez uporabe kolen. Kolena imajo na eni strani grlo, na drugi strani pa stožec, zato kolenske spojke ne potrebujete.

Spojka plastových svodů

 


 

KORAK 9 - Namestitev vodila

Namestitev vodila je zelo preprosta, saj se vse komponente preprosto vstavijo druga v drugo. Spojev ni treba lepiti, vse je na fasado pritrjeno s sponkami. Vedno je treba uporabiti vsaj 2 objemki. Razmik med njima mora biti od 2 do 2,5 m. Objemko pritrdite na fasado z vijakom s trnom.

Do fasade hiše se lahko približate z dvema kolenoma in kosom svinca (glej sliko).

Instalace plastových svodů

 


 

KORAK 10 - Namestitev geigerja

Geiger je zasnovan za prehod/povezavo med odtokom in kanalizacijo v tleh. Je univerzalno zasnovan za vod s premerom 110 mm, če pa želite priključiti vod z drugo velikostjo, so vam na voljo redukcije 110/100, 110/90 in 110/63.

Geiger DN 110 mm

 


 

NAŠ TIP - Ilustracijski video

Za vas smo pripravili videoposnetek proizvajalca sistema plastičnih žlebov BRYZA, v katerem so po korakih prikazana podrobna navodila za montažo.

 

Ustvarjeno10. 09. 2020
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Podrobne nastavitveSprejmi vse piškotke